Правила серверу
Даний сервер є українським, частково-ванільним, творчо- та РП-орієнтованим, некомерційним, піратським та умовно-публічним.
Роз’яснення пунктів:
- Український - визначає правила спілкування (див. нижче).
- Частково-ванільний - на сервері відсутні моди та сильно змінюючі гру плагіни (типу МсММО). Однак, присутні легші плагіни, датапаки та певні речі на функціях і командних блоках. Докладніше – в кінці.
- Творчо- та РП-орієнтований - згідно бачення адміністрації, сенсом гри ‘Майнкрафт’ є перш за все реалізація своїх творчих задумів. Тому, основними активностями на сервері вважаються будівництво та рольова складова гри. Створення історій персонажів, держав, рас чи фракцій - заохочується. Пвп без рольового обгрунтування, бездумна автоматизація виробництва, сліпа гонитва за ‘кращими’ речима, побудова примітиву - карається.
- Некомерційний - через наявність власного (і потужного) хостингу, на сервері ПОВНІСТЮ відсутній донат у класичному розумінні. Також заборонено використовувати сервер у якості ресурсу/матеріалу для власного збагачення (приклад - зйомка на ютуб-канал з ввімкненою монетизацією).
- Піратський - сервер допускає, та навіть заохочує гру з піратських лаунчерів, з яких пропонуються LegacyLauncher або SKLauncher. Враховуючи вперті намагання розробників зіпсувати гру, ми засуджуємо їх підтримку у вигляді ліцензій.
- Умовно-публічний - сервер технічно не має вайтлисту, через що зайти на нього може кожен бажаючий, однак не далі, ніж в межі Зони – спеціальної ‘тамбурної’ території. Після цього, нового гравця чекає коротка співбесіда з адміністратором, по результатам якої він або стає повноправним учасником спільноти, або лишається в Зоні на певний ‘випробувальний’ термін, або отримує пораду щодо більш підходящого йому сервера, або баниться.
Загальні правила:
За вчинення наступних дій, незалежно від мотивів, вас чекає БАН:
- використання чітів
- дюп будь-чого, незалежно від методу та цінності дюпаного
- гриф громадських побудов
- порушення певних правил спілкування (див. нижче)
За вчинення наступних дій, незалежно від мотивів, ви отримуєте ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
- гриф будь-чого, окрім громадських побудов без попередньої згоди власника, або причин, обумовлених розділом ‘взаємодія’
- вбивство іншого гравця без попередньої згоди вбитого, або причин, обумовлених розділом ‘взаємодія’
- руйнування природного рельєфу у вигляді кар’єрів, хаотичних розкопок, вирівнювання під площину
- порушення правил щодо автоматизації (див. нижче)
- порушення певних правил спілкування (див. нижче)
Попередження слугує для нагадування гравцю, що його дії йдуть врозріз з порядками спільноти, та не зникає протягом 1 року (реального). При отриманні двох попереджень - виправні роботи, тип і обсяг вирішується адміністрацією. Чотири попередження - бан.
Правила будівництва:
Обмежень по типу ‘тільки середньовіччя’ або аналогічних немає і не буде. Дозволяються усі стилі будування, в тому числі особисто вигадані, однак з відповідністю наступним умовам:
- умова форми (споруда не має бути ‘коробкою’ або незрозумілим нагромадженням випадкових блоків)
- умова призначення (споруда повинна мати конкретну ціль існування, як-то житлова, виробнича, громадська, військова, релігійна і тд)
- умова стилю (як вже було зазначено вище, споруда повинна відповідати якомусь стилю (на розсуд автора). Кітч (бездумна суміш стилів) та школохати будуть екстерміновані на місці for great justice).
Примітка стосовно літаючих споруд - такі дозволяються лише при наявності конструктивного підтвердження їх левітації (гвинтові чи реактивні двигуни, балони з легким газом, магічні генератори польоту, масс-ядра і тому подібне).
Забороняється ПОВНЕ знищення початкового ландшафту та рельєфу місцевості перед будівництвом. Тобто, розрівнювання ‘під нуль’ великих площин, знесення гір, знищення рідкісних та просто гарних біомів.
- це правило ні в якому разі НЕ ОЗНАЧАЄ повну заборону внесення змін до природного рельєфу. Звісно, в горі можна прорубати перевали, зробити тераси чи висікти каземати. Річку - розсікти електростанціями і водосховищами. Ліс - прорідити. АЛЕ, ці зміни не повинні бути такого масштабу, що від початкового рельєфу нічого не лишиться. При наявності уяви, навіть сучасне місто з хмарочосами вийде ‘вписати’ у наявні природні умови. Ну а якщо не вмієте - робіть в пустелі. Там і рівняти нічого не потрібно.
- За неоформлені вибомблені кар’єри отримаєте спочатку по морді, а потім попередження. І закопуватимете вручну.
Побудова механізмів дозволена (та навіть заохочується) у тому випадку, якщо вони:
- не викликають критичних лагів серверу або сильного падіння фпс у відвідувачів споруди
- відповідно оформлені (тобто, споруда являє собою лабораторію, фабрику, чи будь-яку іншу красиву штуку, а не вирвооку мішанину редстоуну просто неба)
Дозволяється (та заохочується) оформлення споруд за допомогою манекенів (що редагуються плагіном) та/або моделей, ОДНАК, їх кількість не має перевищувати двох десятків на споруду (так як велика кількість сутностей викликає лаги та просадки фпс).
Транспортні мережі гравців не повинні заважати одна одній / загальносерверним.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ будівництво наступного:
- коробки, масиви з одного блоку чи платформ, стовпи
- будь-чого над бедроком у пеклі (окрім спеціально затверджених випадків)
- бездумно натикані смолоскипи, лава, інші джерела світла
Правила взаємодії:
Роз’яснення стосовно грифу та пвп - іноді, вони є припустимими, але ЛИШЕ у тому разі, якщо між сторонами ‘конфлікту’ була попередня домовленість. Приклад - гравець ‘Х’ веде рольову війну з гравцем ‘У’ (правила воєн див. нижче), і вони домовились, що ‘після затяжних боїв, поселення ‘К’ переходить завойовнику’. Для кращого відображення цих дій, гравці можуть влаштувати бій за відповідне поселення, пошкодивши його та натовкши одне одному пики в процесі. В такому разі, покарання за вбивства в межах даної ситуації, а також за гриф поселення ‘К’ - не буде. Тобто, якщо це відбувається за згодою учасників, то можна. Але міру все ж краще знати.
Серверна економіка базується на трьох рівноправних принципах - це бартер (взаємовигідний обмін), торгівля за РЕ (Рольові Елементи), та торгівля за ТЕ (Творчі Елементи). Останні два принципи мають на увазі використання двох серверних валют, котрі видаються адміністрацією за певні досягнення у рольовій та творчій складових гри, відповідно. На відміну від бартеру, за валюту можна торгувати ЛИШЕ блоки (ТЕ), або ЛИШЕ предмети (РЕ), але з їх допомогою (і ніяк інакше) можна придбати унікальні блоки чи предмети у адміністрації.
Докладніше - у відповідній статті.
Заохочується об’єднання гравців у спільноти в межах серверу - держави, союзи, фракції і тд. Обмежень як таких на це діло немає, однак кожне таке об’єднання повинно мати спільну мету, стиль, напрям чи щось подібне, а також власний стяг. Правила, закони, особливості - за бажанням гравців, однак не мають йти врозріз з серверними.
Правила спілкування:
Мова серверу - українська. Без винятків. Це спричиняє наступні положення:
- використання російської - бан.
- використання будь-якої іншої іноземної поза межами цитат/жартів - попередження.
- систематичне використання суржику (тобто зросійщених слів та/або англіцизмів) - 0.5 попередження.
- орфографічні помилки - вас виправлять, а після того, можливо, поб’ють.
- систематичне використання норм правопису від 2019 року - 0.5 попередження. - Для розуміння попередніх пунктів, є словник в окремій статті. Або запитайте адміна.
Під ‘систематичним’ мається на увазі 10 разів і більше.
Матюки - два попередження. Тобто, на другий раз - бан. Без винятків. Навіть якщо про президента рф. Всі знають, хто воно таке, але висловитися можна і культурніше. Таблички і написи з блоків теж рахуються.
Забороняється схвалення чи виправдання у будь-якій формі наступного:
- росії, росіян (як військових, так і цивільних), усієї їх діяльності, від факту агресії до факту існування на нашій планеті.
- лгбт, радфему, толерастії, псевдоправацтва (тут можуть бути проблеми з коректним визначенням якогось з фактів, якщо незрозуміло - спитайте адміна)
- сіонізму
На сервері відсутній плагіновий голосовий чат, і ніколи не з’явиться. Зате, можна спілкуватись напряму з Телеграму завдяки відповідному плагіну та боту. Діскорд також є, але без фанатизму.
Забороняється реклама будь-чого, починаючи від інших серверів, закінчуючи каналами в тг чи ютубі.
Адміністрація:
Через орієнтацію серверу на невелику, однак якісну спільноту, посади модераторів та усілякі звичні школосервакам ‘ролі’ на ньому відсутні, а усі гравці мають рівні можливості та права. Адміністрація складається з соціального адміністратора (Litania), що відповідає за зв’язки зі спільнотою, події, конкурси та загалом публічну сторону серверу, та технічного адміністратора (Exemplar), що відповідає за усе інше.
Склад адміністрації не підлягає розширенню, скороченню, та будь-яким іншим змінам. У випадку небоєздатності чи просто зайнятості техадміністратора, або інших форс-мажорних обставин, соціальному адміністратору або добре зарекомендувавшим себе гравцям може ТИМЧАСОВО видаватись креатив у разі потреби термінової організації події / данжу / конкурсу. Доступ до команд не видаватиметься. При помічених зловживаннях - попередження і конфіскація зловжитого.
Правила ферм:
Попри те, що прямої заборони на добування ресурсів таким чином немає, дана галузь є доволі частим чинником економічних проблем, тому фермерство на даному сервері є чітко контрольованим за наступними принципами:
- Перш за все, ферми повинні бути АБО оформлені АБО під землею. Те ж саме стосується Пекла (враховуючи заборону будівництва над бедроком).
- Також, забороняється виробництво заради самого виробництва. Якщо вам потрібен якийсь ресурс, що добувається автоматичним способом, ви МОЖЕТЕ зробити ферму, однак майте почуття міри.
- Якщо гравець має ферму якогось ресурсу, він не має права на продаж чи обмін цього ресурсу іншим гравцям. Це зроблено з метою запобігання шкоди економіці.
- Лагодроми на зразок ферми золота на пекельних порталах заборонені та караються попередженням та зносом збудованого.
- Ферма належить тому, хто її збудував. Тобто, користуватися нею має право лише власник. Виняток – якщо ферма з самого початку позиціонувалась, як державна і для громадян держави, тоді вони (і тільки вони) також мають право на її виробіток. Ситуації по типу ‘я поставив один блок в кінці, отже вона моя теж, а не тільки гравця Дюнделя, що її створив’, або ‘він дозволив мені поафкшити і забрати виробіток’ – не толеруються та караються.
Правила воєн:
РП-війни (сподіваємось) стануть важливим чинником серверного життя, однак ця тема є доволі срачо-генераторською з огляду на різне розуміння принципів війни гравцями. Тому і є ці правила.
- Війни можуть проходити виключно між серверними державами та/або рольовими об’єднаннями на кшталт гільдій, організацій, культів і тд.
- Перед початком будь-якої війни, необхідною вимогою є презентувати обґрунтований casus belli як потенційному противнику, так і адміністрації. Обгрунтований, це не означає щось типу ‘мені подобається твоє місто, я хочу його віджати’. Повинно бути чітке пояснення передумов, причин та очікуваних результатів конфлікту. Приклад: поселення було збудоване спільними зусиллями кількох гравців з різних держав, але потім почалися суперечки щодо власності. Кожен з претендентів має якийсь вклад у створення поселення та пропонує власні варіанти його подальшого розвитку. Приклад 2: поселення належало забаненому/покинувшому сервер гравцю, і перейшло під владу когось іншого. Теперішній власник нічого не робить там. Існує гравець, який хоче там щось робити. При провалі спроб домовитись мирно, ситуацію можна вирішити військовим шляхом.
- Фактор згоди учасників. Мабуть, найскладніший елемент цього дійства, але в будь-якому разі, правила є правила. Постановка проблеми ‘я хочу так, і не гребе’ – шлях до попереджень і бану. Домовляйтесь. Якщо обидві сторони конфлікту заперечують дипломатію, але мінімум одна зі сторін погоджується на війну – війні бути. Якщо сторона, яка не погодилась, не хоче війни ні за яких умов – або вирішуйте мирним шляхом (на крайній випадок, з притяганням адміністрації), або воюйте ‘через нехочу’. Це зроблено для уникнення дипломатичних тупиків, в яких жоден не бажає відмовитись від своїх претензій, і в той же час не бажає вирішити ситуацію жодним з запропонованих способів.
- Хід війни: будь-яка війна поділяється на три фази – рольову, підготовчу, та безпосередню сутичку. Третя є необов’язковою. Отож, за порядком:
- Рольова фаза являє собою необхідне вже-згадане обґрунтування, чому власне ми воюємо. Піднімайте расові, економічні, ідеологічні чи релігійні конфлікти, які можуть мати місце між ворогуючими державами та/або конкретним поселенням, за яке збираєтесь воювати. Пишіть заклики, листівки та звернення, займайтесь пропагандою, пояснюйте свої цілі як одне одному, так і решті серверу. Вводьте ембарго на торгівлю, заборони входу ворожим гравцям, і таке подібне.
- Підготовча фаза, це період демонстрації серйозності намірів. Полягає у розміщенні військ, укріплень та/або техніки вздовж орієнтованої ‘лінії фронту’. Розміщення має відповідати наступним принципам: тільки на своїй або нейтральній території, без шкоди розташуванням противника, не заважаючи іншим гравцям та/або громадським побудовам (за винятком згоди адміністрації на, приміром, перекривання загальної залізниці на період бойових дій). Розміщені війська мають відповідати ‘офіційному’ стилю/періоду держави чи організації, тобто якщо держава позиціонує себе, як класично-середньовічну, вона не може виставити на фронт танки й артилерію (за винятком, коли такі існують в лорі держави та мають необхідне пояснення принципів своєї роботи відповідно до наявних знань та ресурсів – тобто парові, магічні, вкрадені у вимерлого предтечі, і тд. Але не зловживайте).
- Активна фаза – якщо й існує (бо великий шанс, що після взаємної ‘демонстрації сили’ сторони вирішать ситуацію без реального мордобою), зазвичай триває недовго, і проявляється у безпосередніх бойових діях. Окрім опціонального рубання противників на мечах/сокирах/арбалетах, МОЖЕ застосовувати помірний гриф за умови, що він реалістичний (приклад: бахнув з гармати одним динамітом у ворожий бастіон) та погоджений між сторонами. Якщо хочете серйозних руйнувань та більшої епічності, звертайтесь до адміністрації з проханням відкотити руйнування по завершенню війни. Якщо ворожа ціль має значну кількість декору з манекенів та/або рамок, гриф небажаний (їх важче відкочувати).
- Дещо про баланс сил. Через дозвіл на будь-які стилі на сервері, неілюзорною є ситуація, коли у одного війська будуть ножі й алебарди, а у іншого – плазменні гармати. Очевидно, що це не дуже чесно, тому в таких ситуаціях, сили будуть штучно ‘урівняні’ до відносно рівноцінного технологічного рівня шляхом посилення слабшої сторони військами якоїсь з неігрових лорних фракцій серверу (на розсуд адміністрації).
Правила Зони:
Зона – своєрідна територія, що за своїм призначенням нагадує Анархію на деяких інших серверах. Її мета одна – слугувати короткочасним ‘тамбуром’ для нових гравців, аби переконатись в їх адекватності. В Зоні діють лише Загальні правила та Правила спілкування. Усе решта не карається. В межах Зони можна вбивати кого-завгодно, і за це нічого не буде. Стосовно грифу, умовно-дозволений – тобто, в основному можна, але щось гарне (якщо таке колись з’явиться) все ж краще не чіпати, бо тоді одмін-естет скористається вищезгаданим дозволом на вбивства, і прилетить по вашу душу). Виконання Правил спілкування та будівництво чогось красивого ЗНАЧНО збільшують ваші шанси на достроковий вихід з Зони. Порушення цих Правил, будівництво школодичі і загальна неадекватність, відповідно, зменшують. А ще, в Зоні можуть бути аномалії. Наслідки… різноманітні.
Шаблон:СТАНДАРТНЕ СОРТУВАННЯ: КЛЮЧ СОРТУВАННЯ:Правила серверу